Դասի թեման
|
Գզգզված ճնճղուկը
|
Նպատակը
|
Սեր առաջացնել դեպի բնությունը
|
Պարագաներ
|
Դասագիրք,գրիչ,«Հրաշք տետր»,բառատետր
|
Ակտիվություններ
|
1. Կենդանիների,բույսերի նկարագրություն՝ զգայական տպավորություններով
2.Հիմնական գաղափարի ընկալման կարողության զարգացում
3.Տեքստի բովանդակության վերարտադրություն
|
Դասի ընթացքը
|
Հին դասի հարցում
|
|
1.Հարցերով ամփոփելուց
հետո մի քանի աշակերտ կարդում են դասը և պատմում:2.Նոր դասի հաղորդում: 3.Անծանոթ
բառերի բացատրություն:4.Հարցերի օգնությամբ նոր նյութի ամրապնդում
|
Գնահատում
|
Երեխաներին գնահատում ենք խրախուսական խոսքերով
|
Տնային հանձնարարություն
|
Դասը կարդալ ,պատմել,աշխատանք «Հրաշք տետրում»,հանելուկները և ասացվածքները գրել
և սովորել անգիր,տեքստից դուրս գրել անծանոթ բառերը
|
Դասի արդյունքը
|
Եթե երեխաները բացատրում են դասի միտքը և հարցերին կարողանում են պատասխանել
,ուրեմն հասել եմ նպատակիս
|
|
|
Առարկա
|
Մայրենի լեզու
|
Դասարան
|
2-րդ դասարան
|
Աշակերտների քանակը
|
8աշակերտ
|
ՈՒսուցիչ
|
Լուսինե Հակոբյան
|
|
|
მასწავლებლის ბლოგი
Wednesday, April 18, 2012
გაკვეთილის გეგმა
შეფასების რუბრიკა
Չափորոշիչներ
|
2-րդ դասարան,մայրենի
լեզու
|
.Բառի հիմնական բաղադրիչները(արմատ,ածանց)
|
Ճանաչել և տարբերել արմատը և ածանցը
|
.Հայերենի կետադրական նշանները,դրանց հիմնական կիրառությունները
|
Կետադրական նշանների մասին ունեցած տեղեկությունների խորացում,գրել
ստեղծագործական թելադրության տեքստ ծանոթ ուղղագրական և կետադրական պահանջներին համապատասխան
|
.Արձակ և չափածո ստեղծագործությունների տարբերությունը
|
Իրավիճակին համապատասխան պատմողական և նկարագրական բնույթի
խոսք կառուցել
|
.Հայ և արտասահմանյան մանկագրության նմուշները,դրանց հեղինակները
|
Անգիր արտասանել անցած գրական ստեղծագործություններից
|
.Անցած գրական ստեղծագործությունների հեղինակները
|
Դասընկերների հետ ներկայացումներ նախապատրաստել՝հորինելով
հերոսներ,միջավայր և իրավիճակներ
|
სასწავლო პროექტი
Նախագծի անվանումը-Բնության պաշտպանությունը
Նախագծի հիմնական թեման-Ինչ է բնությունը
Նախագծի էֆեկտիվությունը-Աշակերտները
պատկերացում կունենան բնության և նրա պահպանության մասին
Նախագծի նպատակը-Երեխաները կտարբերեն
կենդանի և անկենդան բնությունը,կծանոթանան բնության երևույթների հետ,կսովորեն պահպանել
բնությունը
Մասնակիցների հասակը -2-րդ դասարան
Նախագծի տևողությունը-1դասաժամ
Սպասվող արդյունքը-Հետագայում ճիշտ
կօգտվեն բնությունից և կկարողանան պահպանել այն
Նախագծի ռեսուրսները –Ինտերնետ,դասագիրք,թուղթ,գրիչ,նկարներ
բնության մասին
Նախագծի ընթացքը-Ինտերնետից հավաքել
տեղեկություններ բնության մասին ,ցուցադրել երեխաներին ,ստացած տեղեկությունները համեմատել
ունեցած տեղեկությունների հետ,երեխաները լավ պատկերացում կկազմեն ,թե բնությունը ինչ
նշանակություն ունի մարդու կյանքում
Առարկաների ւ առարկայական
խմբերի կապը-Բնագիտություն,մայրենի լեզու,արվեստ,երաժշտություն
Նախագծի հեղինակ –Լուսինե Հակոբյան
Հեղինակի էլեկտրոնային
հասցեն-lusiaakopian@gmail.com
Subscribe to:
Posts (Atom)